Zalety laptopów poleasingowych

W dobie dziesiątek korporacji funkcjonujących na rynku, dostępność sprzętów poleasingowych stale wzrasta. Jedną z największych zalet używanych laptopów jest stosunkowo niska cena. Biorąc pod uwagę wyposażenie sprzętów korporacyjnych okazuje się, że mamy do czynienia najczęściej z typem laptopów biznesowych. Oznacza to, że dany sprzęt jest komputerem z górnej półki, z wydajnymi podzespołami i dobrej jakości wykonaniem.

Dodatkowym atutem jest cena niższa o kilkadziesiąt procent w porównaniu z nowymi laptopami wyposażonymi w mniej wydajne podzespoły, czy niższą wersję systemu operacyjnego. Każdy laptop poleasingowy jest objęty co najmniej trzymiesięczna gwarancją. To wyróżnia sprzęty poleasingowe na rynku wtórnym. Warto zauważyć, że niemal wszystkie komputery wyposażone są w zainstalowane programy i systemy. Nabywając laptop z zainstalowanymi aplikacjami możemy z nich w pełni legalnie korzystać.

poleasingowy komputer
foto bovoweb.pl – tylko używanie za zgodą

Na co warto zwrócić uwagę

Niestety długowieczność nie jest wpisana w rynek komputerowy. Kupując kilkuletni sprzęt musimy zastanowić się czy ma on służyć wyłącznie do przeglądania stron internetowych lub innych prostych prac, czy też chcemy instalować na nim najnowsze aplikacje. Może okazać się wówczas, iż podzespoły nie są przygotowane do współczesnych wymagań niektórych programów.

Nabywając poleasingowe laptopy z systemem należy zwrócić uwagę na wersję językową zainstalowanego systemu. Korporacje są firmami międzynarodowymi, a laptopy poleasingowe pochodzą również z rynków zagranicznych, przez co możemy spotkać się z systemem w wersji obcojęzycznej. Niektóre modele są wyposażone w nieco inny układ klawiatury niż znane QWERTY. W laptopach poleasingowych możemy spotkać się z niemieckimi układami QWERTZ,  jak również z francuskimi AZERTY oraz QWERTY u układach UK angielskich.

Kolejną sprawą jest akumulator. Czas pracy baterii jest zależny od jej pojemności oraz wieku. Im starszy akumulator, tym wyższe prawdopodobieństwo, że wydajność baterii będzie niższa. Przed zakupem laptopa poleasingowego, należy sprawdzić pojemność i wydajność baterii, ponieważ może okazać się, że po kilku latach pracy jest ona całkowicie bezużyteczna. Zwracajmy także uwagę na aspekty wizualne. Im bardzie zniszczona obudowa i ekran, tym dłużej laptop był eksploatowany przed zakończeniem umowy leasingowej.

polesingowy komputer z oryginalnym pudełkiem
foto bovoweb – wszelkie prawa.

Przed zakupem sprzętu

Przed podjęciem decyzji o zakupie laptopa poleasingowego, należy dokonać analizy do czego, tak naprawdę ma służyć nam sprzęt. Warto również sprawdzić trwałość i wydajność wszystkich podzespołów oraz wersji zainstalowanych systemów czy aplikacji. Jeśli dobrze przygotujemy się do zakupu laptopa poleasingowego, możemy nabyć wysokiej jakości komputer w rozsądnej cenie.