Jak powstają makiety architektoniczne?

Wielu z nas na pewno zastanawia się w jaki sposób powstają modele popularnych budynków. Kiedyś opierało się to na tym, że projektant rysował cały plan, następnie szczegółowo go opisywał, a w późniejszej przyszłości budynek powstawał w oparciu o plan architekta, który go wykonał. Dzisiejsze technologie poszły bardzo do przodu i wygląda to zupełnie inaczej.

1corel

Na bazie powstałego planu powstają makiety architektoniczne. Ich celem jest nadanie cech żywych modelowi budowli, jego wizualizacja ze wszystkimi drobnymi szczegółami. Makiety takie wykonuje się w następujący sposób. Architekci projektują i opisują cały plan budynku. Wykonują te czynności w 2D, czyli piszą je na papierze. Kiedy projekt jest już gotowy, wszystkie dane wgrywane są do specjalnego programu komputerowego, który jest stworzony w celu tworzenia projektów budowlanych. Program interpretuje projekt, a następnie jest on przenoszony do trójwymiarowej rzeczywistości. Jest ona tworzona przy wykorzystaniu hologramów budowlanych oraz technologii 3D. Ustalone proporcje modelu są realnie odwzorowywane w dużo mniejszej skali.

10corel

Większość popularniejszych budynków posiada swoje makiety architektoniczne we wnętrzach. Są one pewnego rodzaju atrakcją. Zmarnowanie ich byłoby głupotą, dlatego takie wykorzystanie uatrakcyjnia daną budowlę. 5corel

Makiety są bardzo popularnym narzędziem i wykorzystuje się je w różnych celach. Oprócz makiet architektonicznych możemy wyróżnić jeszcze: przemysłowe, urbanistyczne i historyczne. Są tworzone na większą skalę i zazwyczaj w przypadku bardziej znaczących realizacjach.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?