Podatek VAT w UK

Płacenie podatku VAT jest zależne od tego ile się zarabia. Najczęściej stawka jest ustalana na poziomie, 20% ale tego wszystkiego trzeba będzie się dowiedzieć, a wtedy wiemy jak to wygląda w naszym przypadku.

Jeśli nie za bardzo wiemy jak się zajmować płaceniem VAT jak i rejestracją siebie, jako płatnika to pomoże nam polski księgowy, który w tym siedzi od bardzo dawna. Można liczyć wtedy na specjalistyczną pomoc, która przyniesie dla nas same korzyści. W UK prawo podatkowe jest o wiele mniej skomplikowane niż w Polsce, ale VAT to taki szczególny podatek. Państwo z tego żyje, dlatego stara się za wszelką cenę jak najwięcej tego zyskać, ale też jak najmniej podatku oddawać. To, dlatego trzeba wiedzieć jak się rozliczać i wszystko przeliczać żeby nie mieć później niepotrzebnych problemów.

VAT w UK – jak go płacimy?

Jeśli w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy kalendarzowych prowadzenia niżej firmy jej wartość ze sprzedaży czy usług przekroczyła 81 tysięcy funtów to jest naszym obowiązkiem żeby został płatnikiem podatku VAT. Jeśli się spóźnimy z rejestracją to niestety, ale czeka nas wysoka kara, dlatego trzeba będzie tego pilnować. Jeśli wiemy, że firma i tak ten limit przekroczy to trzeba od razu zainteresować się przejściem na VAT. Można również dobrowolnie skorzystać z takiej opcji. Dzieje się tak wtedy, kiedy mamy firmę i kliencie chcą faktur VAT. Wtedy dla zyskania nowych klientów staramy się im dać dokładnie to wszystko, czego szukają. Chcemy przecież jak najwięcej na tym zyskać. Vat jest skompilowany, dlatego trzeba będzie się nauczyć z niego rozliczać. Na szczęście w takiej sytuacji pomoże nam polski księgowy w Londynie, który się na tym bardzo dobrze zna. Jeśli jesteśmy pod opieką kogoś tak profesjonalnego to wiemy, że na pewno sobie poradzimy. W ten sposób uzyskamy takie usługi księgowe, jakie są nam potrzebne i bez których rozliczenia podatku Vat byłoby o wiele trudniejsze, a nie ma sensu sobie utrudniać życia. Trze zawsze robić wszystko tak żeby sobie ułatwiać to zadanie, a będziemy o wiele bardziej zadowoleni.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?