Zwalczanie kleszczy – z jakich metod można skorzystać?

Przy zwalczaniu kleszczy w ogrodach warto działać zdecydowanie i pewnie, tak aby poradzić sobie z tym problemem. Na szczęście osoby posiadające takie zmartwienia do wyboru mają obecnie różnorodne metody, które okazują się być bardzo skuteczne, dlatego warto zainwestować swoje środki w preparaty polecane przez fachowców. Zwalczyć kleszcze w swoim ogrodzie można samodzielnie, nie trzeba wynajmować do takich prac fachowców, chociaż istnieje wtedy większe prawdopodobieństwo, że usługa zostanie wykonana poprawnie i przyniesie spodziewane efekty w krótkim czasie. Do przeprowadzenia takiej usługi potrzebne będą chociażby zamgławiacze, które posiadają w środku specjalne insektycydy. Profesjonalne firmy wiedzą z jakich środków skorzystać, aby kleszcze zostały wyeliminowane i już nigdy więcej nie pojawiły się w danym ogrodzie.

Korzystanie z opryskiwacza ciśnieniowego

Zainteresowani mogą zdecydować się także na korzystanie z opryskiwacza ciśnieniowego, który zapewnia podobne efekty, jak zamgławiacze. Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie takich metod późnym wieczorem, aby zapewnić sobie jak najlepsze efekty działania. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, dlatego też jeśli ktoś nie za bardzo się na tym zna, powinien zainwestować w profesjonalistów. Wtedy nie będzie ryzyka, że usługa się nie powiedzie i kleszcze nadal będą występować w ogrodzie, przenosząc groźne dla ludzi bakterie, wywołujące boreliozę. Do wyboru właściciele ogrodów mają także różnorodne preparaty dostarczane na rynek ogrodniczy przez światowych producentów. Warto przetestować takie preparaty samodzielnie, aby móc realnie ocenić to, które z nich są najkorzystniejsze przy walce z kleszczami. Opryski na kleszcze dają jednak dużo większą pewność, że z walki z kleszczami wyjdzie się zwycięsko, a na tym chyba wszystkim zależeć powinno najbardziej.

Ukąszeniu kleszcza towarzyszy rumień, czyli zaczerwienie skóry

foto: http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/7,101580,23679068,kleszcze-przyciaga-konkretna-grupa-krwi-ludowa-madrosc.html

Stosowanie repelentów

Korzystnym rozwiązaniem może okazać się też stosowanie specjalnych repelentów. Sprawdzą się one głównie na:

  • przyciętych krzewach,
  • młodych drzewach,
  • kwiatach i roślinach posadzonych w ogrodzie.

Zwalczanie kleszczy to proces dość skomplikowany, który może potrwać nawet kilka tygodni. Zadowalających efektów nie da się uzyskać w jeden dzień, wszystko zależy też od tego, jak bardzo zainfekowany jest dany teren. Może się tak stać, że kleszcze pojawiać będą się praktycznie w całym ogrodzie, więc trzeba będzie zdecydować się wtedy na zastosowanie skutecznych preparatów w każdym możliwym miejscu. Wtedy też na pewno kleszcze nie będą dłużej uprzykrzać życia ogrodnikom i właścicielom domów z ogrodami.

 

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?