Wakeboard – porady

Jeśli nigdy przedtem nie mieliście styczności z wakeboardem to jest kilka czynności, które musisz opanować na początku tej przygody. Każdy manewr wykonasz bez problemu, kiedy będziesz posiadać dobrze dopasowaną deskę.
1) Ruszanie:
Wyróżnia się dwa rodzaje startu: z pozycji siedzącej i ze skokiem do wody. Najlepiej skupić się na początku na starcie z wody. Nie należy to do najtrudniejszych manewrów, ale wiąże się z określonym zachowaniem osoby znajdującej się na desce – ridera. wakeboard akcesoria
2) Wstawanie:
W momencie gdy lina napina się i jesteś świadomy tego że za moment ruszysz, musisz spiąć mięśnie rąk i trzymać bar blisko ciała, na wysokości pasa. Kiedy czujesz, że motorówka zaczyna cię ciągnąć, ciężar ciała oprzyj na tylnej nodze, trzymaj bar mocno przy sobie, jednocześnie wstań i pokieruj deskę w kierunku, którym płynie.
Opanowałeś podstawy, możesz więc powoli porwać się na coś więcej. Oto kilka ciekawych manewrów wakeboardowych:
3) Prawidłowa pozycja:
Kiedy oddalasz się od fali musisz stać na ugiętych kolanach, ciężar swojego ciała utrzymujesz na piętach, a ramiona trzymasz wyciągnięte do przodu.
4) Napięcie liny
Chcąc skoczyć na fali, musisz wyczuć odpowiednie napięcie na linie. Wtedy skok jest dużo łatwiejszy i dynamiczny. Aby dobrze się tego nauczyć, należy oddalić się od fali tak, aby lina straciła swoje napięcie. To moment,  w którym pojawia się uczucie, że prowadząca nas łódź chce nas ponownie złapać.
Skoków uczymy się podczas nauki jazdy na wakeboardzie. Obejmuje to każdy poziom zaawansowania. Wszystkie tricki, rozpoznaje się zazwyczaj w wyżej opisany sposób.
5) Wyskok
Komfortowa prędkość na wodzie to podstawa pewnej siebie jazdy każdego ridera. Chcąc wykonać skok, zbliż się do szczytu fali, dociśnij przednią stopę do deski, ciężar ciała umieść na tylnej stopie. To pozycja, z której odbywa się większość skoków.
6) Uchwyt w powietrzu:
Opanowałeś wyskok, tak więc musisz też zachować spokój w powietrzu. Kiedy wybijesz się z fali, złap uchwyt w dolnej części tułowia. Pomoże ci to zachować stabilność w powietrzu i łatwo wylądujesz.

wakeboard

Znajdź sklep wakeboardowy za pomocą internetu, zakup deskę i ruszaj na podbój wód. Mamy nadzieję, że zebrane tu porady pomogą ci w rozpoczęciu swojej przygody z wakeboardem.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?