Rozwijanie się w innym kierunku

Dożyliśmy lat w których dla młodych ludzi nie ma pracy w swoim wyuczonym zawodzie. Co prawda praca od czasu do czasu się pojawia, ale na jedno stanowisko przypada 100 osób, które o nie walczą. Coraz więcej młodych ludzi decyduje się na pracę za granicą, bądź jeżeli posiadają jakieś środki to próbują przebranżowić się, aby móc zacząć pracować w zawodzie na który obecnie jest popyt na rynku. W 2015 roku mocno rozwinął się rynek budowlany, to właśnie tam potrzeba najwięcej osób do pracy. Znajdą pracę zarówno osoby mniej jak i dobrze wykształcone. Dla osób z wysokim wykształceniem i odpowiednimi kursami przewidziana jest praca odpowiedzialna np. jako operator sprzętu budowlanego.

Operator sprzętu budowlanego

Mocno poszukiwanymi pracownikami przez firmy budowlane są operatorzy żurawi wieżowych. Są tą wysokie maszyny, które stosuje się przy budowie osiedli, stawianiu konstrukcji stalowych, budowie mostów, czy centrów handlowych. Praca operatora tego typu urządzenia jest bardzo odpowiedzialną pracą. Odpowiada on za setki osób, które pracują wraz z nim na budowie (na ziemi oraz tych w powietrzu i okolicy żurawia), a ponadto odpowiada on za żurawia jak i elementy które nim transportuje w dane miejsce. Praca tego typu jest bardzo opłacalna, często Polscy fachowcy wysyłani są w delegacje do pracy za granicę.

Żuraw Wieżowy

Ogłoszeń na temat tego stanowiska najlepiej jest szukać w gazetach, magazynach budowlanych oraz w Internecie. Aby móc przyjąć tego typu pracę musimy mieć ukończone szkolenie i zdany egzamin uprawniający nas do obsługi tego typu urządzenia. Na terenie Polski istnieje wiele firm, które świadczą usługi szkoleniowe w tym zakresie. Aby znaleźć tego typu firmę, najlepiej udać się do Warszawy, gdzie jest ich dość sporo. Jeżeli poszukujemy danych teleadresowych tego typu firm, to koniecznie wpiszmy w wyszukiwarkę google kurs na żurawie wieżowe Warszawa a wyskoczy nam obszerna lista firm, które oferują szkolenia w zakresie żurawi wieżowych. Praca w tym zawodzie może być czymś przejściowym, co pozwoli nam godnie żyć do momentu aż znajdziemy swoją upragnioną pracę w swoim zawodzie.

Posiadasz już kurs tego typu? Napisz w komentarzu gdzie go wykonałeś i czy łatwo poszedł Ci egzamin. Może pracujesz na żurawiu? Napisz nam jak oceniasz tę prace.

Tags:,

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?