Pożyczki długoterminowe – zalety takiego rozwiązania

Pożyczki zaciągane na dłuższy okres czasu mają wiele zalet – niskie koszty, długi czas spłaty, brak prowizji itd. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie. Zazwyczaj obowiązują przez pół roku, rok lub dwa lata, choć na rynku są także instytucje, które oferują jeszcze dłuższe pożyczki. Dzięki temu, iż czas jest dłuższy raty są niższe, co dla wielu osób jest nie do przecenienia.

Korzyści

Tego typu pożyczki nie dość, iż wiążą się z niższymi miesięcznymi ratami, to dodatkowo są szansą na pożyczenie większych sumy pieniędzy. Niektóre instytucje finansowe oferują nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.  Oprocentowanie wynosi zaś średnio około 15-20%. Firmy pożyczkowe nie stawiają swoim klientom wymagań nie do osiągnięcia. Nie trzeba załatwiać tony niepotrzebnych formalności czy przedstawiać historii kredytowej z BIK. Dodatkowym atutem jest szybkość odpowiedzi. Cała transakcja może zostać zrealizowana w naprawdę krótkim czasie.

Poza tym zdecydowana większość instytucji pozwala na wcześniejszą spłatę zobowiązania bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Ponadto pożyczkobiorca może zaciągnąć kolejną pożyczkę, nawet jeśli posiada już jakieś niespłacone na swoim koncie.

pozyczka-pozabankowa

Zalety

szybki kredyt w instytucji pozabankowej to w zasadzie same zalety:

  • gotówka dostępna jest nawet bez zdolności kredytowej,
  • instytucje nie weryfikują klientów w BIK, BIG czy KRD,
  • transakcja przeprowadzana jest w bardzo krótkim okresie czasu,
  • pożyczka przez Internet nie wymaga nawet wychodzenia z domu,
  • raty są niższe, a okres spłaty dłuższy, co nadmiernie nie obciąża domowego budżetu,
  • formalności są ograniczone do minimum,
  • pożyczkę można dostać mając już inne zobowiązania.

Jak można ubiegać się o pożyczkę długoterminową?

Opcji jak zawsze jest  kilka. Niektóre firmy pożyczkowe wysyłają do swoich klientów pracowników z umową do podpisania. Dużą popularnością cieszą się pożyczki udzielane przez Internet. Gotówka trafia na konto pożyczkobiorcy już w ciągu kilku minut. Cała transakcja odbywa się online, bez konieczności wychodzenia z domu. Osoby, które nie lubią tej formy mogą natomiast po prostu udać się do siedziby instytucji finansowej i pozyskać gotówkę w tradycyjny sposób. Najmniej jeszcze znanym sposobem jest tzw. pożyczka na telefon. w tym wystarczy wykonać jeden telefon, a pieniądze znajdą się na koncie klienta.

obliczanie-pozyczki-dlugoterminowej

Oczywiście niezależnie od wybranego rozwiązania należy pamiętać o spłacie zobowiązania.  Pożyczka jest wprawdzie udzielana na preferencyjnych dla klienta warunkach, ale nadal jest objęta obowiązkiem spłacania.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?