Postępowanie po śmierci bliskiej osoby

Jak należy zachować się w momencie śmierci bliskiej nam osoby? Tak, łatwo można mówić o takich rzeczach, jeżeli nie ma się na ogół do czynienia z tak przykrą sytuacją. Wielu żałobników w pierwszej chwili zaczyna panikować, płakać objawiając tym samym swój ogromny smutek. Nie ma się zresztą czemu dziwić. Jak można zachować się w momencie, kiedy właśnie dowiedzieliśmy się, że ktoś pożegnał się z życiem? Można tylko rozpaczać. Potem przyjdzie pora na to aby się otrząsnąć i pomyśleć o dalszych sprawach, jakie trzeba będzie załatwić.

Po śmierci…

Dalsze czynności po śmierci zależą po pierwsze od miejsca zgonu, okoliczności i czasu. Jeżeli do śmierci nastąpiło z przyczyn naturalnych (np.starość) w ciągu dnia roboczego, np. poniedziałek godzina dwunasta, to musimy zadzwonić do lekarza rodzinnego, który musi się u nas stawić aby wystawić kartę zgonu oraz skrócone dwa odpisy aktu zgonu. Będą one pomocne przy załatwianiu dalszych formalności. Z kolei, jeżeli do zgonu dojdzie w weekend lub w jakiś dzień świąteczny osoba, która pierwsza odkryje ten fakt zobowiązana jest do telefonu pod numer alarmowy. Z tak uzyskanymi dokumentami pozostanie nam wybór odpowiedniego zakładu pogrzebowego. W każdym mieście znaleźć można takie firmy, które przez całą dobę działają pod numerami wskazanymi na swoich stronach internetowych. Jeżeli zamieszkujemy na terenie stolicy naszego kraju, to możemy zdecydować się na współpracę z Zakładem Pogrzebowym Tren, który zajmuje się obsługą wielu dzielnic, w tym chociażby Warszawa Wola, Bemowo, Powązki. Jest to rodzinna firma, która swoją działalność opiera na tradycji i pełnym zrozumieniu dla klienta.

Wysoka jakość obsługi

W takich momentach raczej nikt nie myśli o tym, czego powinni oczekiwać od zakładu pogrzebowego. Warto jednak mieć chociaż podstawową wiedzę odnośnie tego, co taka firma może nam zaoferować w przypadku planowania pochówku tradycyjnego lub kremacyjnego. Tren to ludzie, którzy zawsze wychodzą z inicjatywą do klientów pogrążonych w wielkim smutku. Dzięki temu pewne przemyślenia, decyzje odnośnie ceremonii pogrzebowej są łatwiejsze do podjęcia. Czasem nawet żałobnicy nie zdają sobie do końca sprawy z tego, że mogą zdecydować się na taką usługę, ponieważ nikt ich wcześniej o tym nie poinformował. Z Trenem tak na pewno nie będzie. Są to ludzie, którzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że empatia oraz zachowanie wszystkich, ludzkich standardów sprawia, iż w nawet tak smutnej chwili cieszą się zaufaniem swoich klientów – rodziny pogrążonej w żałobie.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?