Portale ogłoszeniowe – coraz bardziej popularne

Wszechobecność internetu spowodowała wiele zmian w naszej codzienności. Internet zmienił sposób naszego funkcjonowania choćby w sferze: kupno/sprzedaż. Ogromna część indywidualnych transakcji handlowych przeniosła się do internetu. Sklepy, instytucje budują swoje strony www i poprzez te strony prowadzą sprzedaż swoich produktów. To samo dotyczy transakcji handlowych całkowicie prywatnych. Rewolucję na tym rynku spowodowały portale ogłoszeniowe. Portal ogłoszeniowy ma na celu skojarzenie dwóch stron tej samej transakcji, czyli kupującego i sprzedającego. Każdy może uczestniczyć, pod warunkiem jednak , że jest pełnoletni w takiej transakcji.

Jest wiele rodzajów portali ogłoszeniowych. Niektóre pełnią jedną określoną funkcję, np. kojarzą poszukujących pracy z pracodawcą. Inne kojarzą pary, spełniają wyłącznie funkcję randkową. Jeszcze inne pomagają w sprzedaży używanych przedmiotów. Te ostatnie od wielu lat osiągnęły niebotyczną wręcz popularność. Umożliwiają kupno i sprzedaż dosłownie wszystkiego. Dzielone są na różnorodne kategorie, co ułatwia dotarcie do wybranych produktów, zapewniają też bezpieczeństwo transakcji. To jedna z najważniejszych cech portalu ogłoszeniowego i jednocześnie najkosztowniejsza dla samego twórcy. Stworzenie bezpiecznego systemu pośredniczenia w płatnościach ułatwia transakcje.   Dobrze przygotowany portal ogłoszeniowy kreśli też sylwetkę kupującego i sprzedającego. A to znaczy, że tworzy bariery ochronne przed nieuczciwymi sprzedającymi. Na wielu portalach ogłoszeniowych, można nadużyć czyjegoś zaufania tylko raz. Potem następuje już ostracyzm chroniący innych użytkowników tego rynku przez chciwością i oszustwem. To ważny mechanizm,czasem jedyny zapewniający bezpieczeństwo.

Są też portale ogłoszeniowe, gdzie takie zabezpieczenia nie istnieją. Jednak najczęściej portale te mają wymiar lokalny i opierają się na zaufaniu z tytułu bliskości kupującego i sprzedającego w obszarze geograficznym. To znaczy, jak kogoś oszukasz,oszukany znajdzie cię i będzie domagał się osobiście rewanżu.

Bardzo dobrą funkcję spełniają portale ogłoszeniowe kojarzące pracownika i pracodawcę. Dobrze przygotowany mechanizm kojarzenia naprawdę pomaga obu stronom zabezpieczyć ich interesy.Szerokie spektrum cech, które można wprowadzić zawężą potem poszukiwania i krótką ścieżką trafiają do najbardziej zainteresowanych.

Popularne są też portale ogłoszeniowe kojarzące zainteresowanych w obszarze motoryzacji. Ułatwiają poszukiwanie samochodów do kupna i sprzedaży. Chociaż te portale nie pośredniczą w transakcji, jednak pełnią role dobrego sklepu komisowego.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?