Obudowa grobu – Z czego najlepiej wykonać nagrobek i grób?

Wybierając obudowę grobu powinniśmy kierować się kilkoma ważnymi wytycznymi. Efekt końcowy pod względem wizualnym to jedno z istotnych elementów każdego zakupu. Jednak bardzo ważne jest by wybrać materiał, który będzie odporny na działanie czynników zewnętrznych i warunków atmosferycznych, tak by w przyszłości nie dołożył nam więcej zmartwień i szkód. Warunki na które materiał musi być odporny to m.in. różne stany pogodowe: deszcz, słońce, mróz i wiatr. Materiał z którego wykonany będzie grób powinien być zarówno solidny jak i wizualnie cieszący oczy. Wyróżniamy kilka najczęściej wybieranych materiałów dostępnych na rynku, ale o tym to za chwilę. 

1. Z czego wykonać nagrobek lub grób?

Groby jak i nagrobki wykonuje się najczęściej z trzech materiałów są to do wyboru kamienie naturalne m.in.: marmur, granit i piaskowiec. Wszystko zależne jest od naszych możliwości finansowych jak i wymagań estetycznych. Praca wykonana poprawnie, następnie odpowiednio zaimpregnowana i zadbana w przyszłości może służyć nawet wiele lat.

domy pogrzebowe

2. Zamiennik klasycznych materiałów:

Jak wiadomo kamienie naturalne, z których wykonywane są groby, niestety mają wysokie ceny. Jeśli fundusze nam nie pozwalają na taki zakup, powinniśmy zastanowić się nad tańszym zamiennikiem. W tym przypadku są to tzw konglomeraty. Jest to idealna imitacja marmuru i granitu. Ciesząca się coraz to większą popularnością wśród nabywców. Ponadto możemy wybrać jeszcze inny produkt, jest nim lastriko. Jest to równie trwały materiał z konkurencyjną ceną. Jednak nie jest on tak efektownie wizualny jak groby z kamieni naturalnych. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę iż marmur, w przyszłości szybko ulega erozji, co przez co zmuszeni jesteśmy otoczyć go lepsza opieką pielęgnacyjną przez wiele lat.

3. Odpowiednia pielęgnacja:

Wszystkie groby jak i nagrobki wymagają od nas prawidłowej pielęgnacji przynajmniej co kilka miesięcy. Szczególną opiekę należy zapewnić kamieniom naturalnym. Jednak należy pamiętać, by unikać preparatów, które natłuszczają powierzchnię. Obudowa grobu jest bardzo delikatna. Granit jako jedyny nie wymaga pielęgnacji przed warunkami atmosferycznymi, w porównaniu do piaskowca, który wymaga impregnacji raz na trzy lata.

usługi pogrzebowe na terenie Wrocławia

4. Kolor nagrobku lub grobu:

Jeśli już zdecydowaliśmy się na konkretny kamień nagrobka, kolejno należy wybrać odpowiedni kolor. Najczęściej wybór pada na kolor czarny, szary, rudy lub oliwkową zieleń. Oprócz wartości wizualnych należy wziąć pod uwagę usytuowanie samego pomnika. Jeśli grób znajduje się w miejscu zacienionym należałoby wybrać jasną płytę, a jeśli narażony będzie na spadające liście idealnie sprawdzi się ciemniejsza płyta, która jest bardziej odporna na przebarwienia.

 

 

 

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?