Nowy dom, dla osoby starszej

Dom buduje się zazwyczaj dla osób młodych, albo dla takich które chcą stworzyć rodzinę, albo już ją stworzyli i potrzebują większej ilości miejsca dla siebie i swoich najbliższych. Osiągając pewien wiek, człowiek już nie chce mieć nic dużego, ani nowego, ale raczej mały skromny pokoik, po to, żeby mieć spokój i jako taką opiekę, aby było możliwe radzenie sobie z trudnościami dnia codziennego. Dobrze jeśli jako takie zdrowie się zachowuje, ale gorzej kiedy już nawet nogi odmawiają posłuszeństwa. Wtedy potrzebny jest ktoś, kto zajmie się podstawowymi rzeczami, takimi jak robienie chociaż zakupów, przyrządzania posiłków zwłaszcza gorących oraz prowadzenia na spacer, albo wożenia na wózku.

Wyjątkowe miejsce

Są takie miejsca dla osób starszych, w których mogą oni spędzić swoje, ostatnie lata życia, a także zyskać coś jeszcze opiekę osób wyjątkowo zaangażowanych w sprawy społeczne, wolontariuszy oraz kadrę medyczną. Dzięki takim ośrodkom, osoby chore i niezbyt samodzielne, mają szansę na normalne, a także często dość godziwe życie. Kiedy są mocniej chore, mają zapewnioną opiekę i podawane są im regularnie leki, kiedy trzeba to leżą i się wygrzewają, ale jeśli jest szansa na odrobinę aktywności fizycznej, to spacerują, wspólnie uprawiają sporty, czasem na świeżym powietrzu, a czasem także w wodzie.

starszy mezczyzna

Zapewniona opieka

Tam także jest im zapewniona opieka i posiłki, także gorący w ciągu dnia, a już samo przygotowywanie sobie obiadu, może być trudne dla osób zniedołężniałych, nie wspominając o chodzeniu po schodach, choćby po to, żeby zrobić zakupy do domu. Kiedy bolą nogi, a trzeba się dostać na trzecie piętro,  może to być trudne, zwłaszcza jeśli winda w kamienicy nie działa, albo jej nie ma. Tymczasem zakupy bywają ciężkie, a do sklepu daleko. Chociaż ruch i spacery są wskazane, także osobom starszym, to im bardzo często jest trudno utrzymać się już na samych nogach, a co dopiero coś jeszcze przy tym taszczyć. Dom spokojnej starości Legnica może się więc okazać alternatywnym rozwiązanie, dla niektórych osób, jeśli same już nie dają sobie rady.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?