Niezbędny strój na białe szaleństwo

Zarówno wybierając się na kilkudniowy wypad w góry, jak i na kilkugodzinny pobyt na lokalnym stoku, warto wyposażyć się w odpowiednie elementy garderoby. Jazda na desce wymusza specyficzne zachowania, jak np. siadanie na śniegu w celu zapięcia wiązań, nie rzadko opieramy się o mokre i zimne powierzchnie dłońmi, a jadąc dużą prędkością – narażamy twarz na działanie wiatru i niskich temperatur. Oto kilka niezbędnych elementów.

Nieprzemakalna kurtka to podstawa komfortowego pobytu na stoku. Te dedykowane snowboarderom wyposażone są w dodatkowe uszczelnienia w okolicy rękawów oraz bioder, możliwość rozluźnienia obszaru w okolicach pachwin, a także wygodny, ściągany kaptur i kieszonki do przechowywania rękawic, karnetu czy innych dokumentów. Podczas zakupu nie kierujmy się jedynie względami estetycznymi, ale także rodzajem materiału. Nowoczesne, a jednocześnie nieprzemakalne i solidne tekstylia to najlepszy wybór.

snowboarding-554048_1920

Idealne spodnie na snowboard wykonane są ze wspominanych już wcześniej, nowoczesnych i inteligentnych tekstyliów, a jednocześnie – nie krępują ruchów. Od spodni narciarskich różnią się przede wszystkim krojem – nie są obcisłe w kroku i mają nieco węższe nogawki w okolicach obuwia. Nie zawsze posiadają też szelki ze względu na dobre dopasowanie w pasa i biodrach.

snowboarding-1891416_1280

Dodatkowe akcesoria, o których należy pamiętać, to bielizna termoaktywna – szczególnie istotna przy niższych temperaturach i dużym wysiłku. Przydatne, a wręcz niezbędne są także rękawice (do wyboru jedno- lub pięciopalczaste), a także gogle, które ochronią nasze oczy przed wiatrem i śniegiem. Zamiast grubego i krępującego ruchy szalika, warto wybrać wygodny buff. To szalik w kształcie komina, wykonany z cienkiej, a jednocześnie ciepłej i oddychającej tkaniny, który dobrze chroni okolice szyi, pozwalając jednocześnie zasłonić usta i nas podczas ekstremalnych zjazdów. Nie zapominajmy też o kasku – to obowiązkowy element, chroniący naszą głowę i kark.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?