Niezapomniany weekend we Lwowie

Planując wyjazd na jeden z długich warto zastanowić się nad wyjazdem do Lwowa. Piękne miasto w klimacie galicyjskim, z licznymi śladami związków z Polską. Trzydniowy wypad może dostarczyć wielu wrażeń emocjonalnych i estetycznych.

Jak zaplanować wyjazd

Należy zacząć od rezerwacji noclegów. Przez Internet możemy zarezerwować noclegi w hotelu. Te w centrum mają dobry standard przy niewysokiej cenie. Im dalej od centrum, tym niestety gorzej. Alternatywnym rozwiązaniem jest nocleg u mieszkających tam Polaków. Przyjmą nas serdecznie i wiele opowiedzą o życiu w mieście, a także jego historii. Adresy można uzyskać poprzez kontakt z Federacją Organizacji Polskich na Ukrainie (Rynek 13). Tu można także zamówić przewodnika polskiego pochodzenia.

Kolejna kwestia to dojazd. Najlepiej zdecydować się na komunikację zbiorową. Z prywatnymi autami we Lwowie jest problem i trzeba je parkować na strzeżonych parkingach. To dodatkowe koszty, a komunikacja we Lwowie jest sprawna i tania. Zresztą to frajda przejechać się starym tramwajem.

Co koniecznie trzeba zobaczyć

Przede wszystkim miasto, spokojnym spacerem, przystając przed wystawami, zaglądając w zaułki i podwórka, przysiadając w parku na ławce lub w przytulnej kawiarence. W ten sposób poznamy niezwykłą magię tego miasta, jego urok i atmosferę.

Oczywiście powinniśmy też zwiedzić najważniejsze obiekty:

• Prospekt Swobody,
• Gmach Teatru Wielkiego i Opery,

Opera Lwów
• Katedrę Łacińską,
• Rynek z Ratuszem,

Ratusz Lwów
• Katedrę Ormiańską,
• Gmach Uniwersytetu i Politechniki,
• Katedrę św. Jury,

Katedra św. Jury
• Cmentarz Łyczakowski i Cmentarz Orląt Lwowskich,
• Skansen Szewczenki.

To standardowy program dla odwiedzających miasto. Oczywiście można wzbogacić go jeszcze dodatkowymi punktami. Mogą to być podziemia Lwowa z pijalnią piwa, Faktura Czekolady, Dom Kawy, wernisaż (pchli targ, można znaleźć tam szwarc mydło i powidło, ale bardzo fajne), targ bukinistów (za małe pieniądze można kupić prawdziwe perełki).

Gdzie się stołować

We Lwowie nie ma z tym problemu. Jedzenie jest proste, ale smaczne. Można wybrać jedną z wielu restauracji, bar z regionalnymi potrawami lub Pyzatą Chatę obleganą przez miejscowych i turystów. Warunki jak w barze samoobsługowym, ale bogactwo potraw do wyboru ogromne.

Dobrym rozwiązaniem jest wycieczki do Lwowa z Przemyśla. Tu możemy bezpiecznie zostawić samochód i skorzystać z usług lokalnych busów regularnie kursujących do Lwowa.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?