Najważniejszy mebel w hotelu: łóżko

Hotel to miejsce wypoczynkowe dla osób podróżujących. Z definicji bazy noclegowej wynika, że jej najważniejszym elementem, który ma wpływ na ocenę są meble, a głównie łóżko. Wybór łóżka jest najtrudniejszym jakiego musi dokonać właściciel hotelu. Wokół łóżek powstaje dużo niejasności i budzą one najwięcej kontrowersji wśród znajdujących się w hotelu mebli.

Jakie łóżka w hotelu?

sypialnia hotel

Istnieją normy prawne, które określają standardowe wymiary łóżek. Łóżko jednoosobowe na materac musi mieć wymiary 90×200 centymetrów. Obecnie stosowane są nieco większe wymiary, np. 100×210 centymetrów. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Wielu klientów ma bardzo wysokie wymagania i chcą podczas snu odczuwać wysoki komfort. Z większym materacem łączy się kupno większej ramy łóżka.

Istnieją także normy, które określają standardową wysokość łóżka. Do tej pory było to 60 centymetrów. Na chwilę obecną stosowane są także łóżka niższe: pięćdziesięcio centymetrowe. Trzeba zwrócić uwagę na to, że łóżko tak niskie nie będzie dawało komfortu osobom, które mają problemy zdrowotne. Wygodniej będzie im się wstawało z łóżka wyższego.

Wymiary łóżka to nie wszystko. Normy określają również różne inne czynniki związane z łóżkami hotelowymi, na przykład: odpowiednia ustawienia światła, ergonomię łóżka hotelowego. Jeśli chodzi o światło, gdy będzie stało w złym miejscu okaże się być niefunkcjonalne i bezużyteczne. Eksploatacja pokoju staje się trudniejsza.

lozko w hotelu

Rodzaje łóżek hotelowych:
Wygoda to element, który chce zapewnić swoim gościom każdy właściciel hotelu. W pokojach hotelowych stosuje się wachlarz różnych wersji łóżek. Wszystkie są tego samego typu jeśli chodzi o wygląd (kolor), różnią się jednak wysokością, solidnością, standardem. W hotelach umieszcza się także łóżka wzmocnione, które są bardzo istotne w sanatoriach. Można do nich zamontować drabinki, poręcze.

Funkcjonalność łóżka to szerokie pojęcie. Wiele elementów na nią wpływa. Najważniejsze są jednak wymiary i konstrukcja. Istnieje wiele przedmiotów, dzięki którym podstawowe łóżko można ulepszyć. Trzeba oczywiście uważać na to, aby łóżko nie zmieniło swojego przeznaczenia. Głównie ma dawać wygodę i możliwość wypoczynku, czyli zdrowy i mocny sen.

Inwestycje hotelowe w branży hotelarskiej to ważny element rozwoju tego typu przedsiębiorstwa. Wszystko należy robić rozważnie i z głową. Łóżko to jedna z ważniejszych spraw w hotelu. Analiza rynku i potrzeb klientów pozwoli na zainwestowanie pieniędzy w inne potrzebne do ulepszenia hotelu przedmioty.

Tags:

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?