Nie kupuj dziecku za dużych butów lub używanych butów

Pokolenie lat 80-tych pamięta czasy noszenia butów i ubrań po starszym rodzeństwie, czy kuzynostwie. Nierzadko ubrania i buty były za duże. Do teraz zdarza się, że część rodziców kupuje dzieciom za duże buty, aby zaoszczędzić i by mogły z nich korzystać dłużej, wychodząc z założenia, że dzieciom bardzo szybko rosną stopy i nie warto kupować butów w odpowiednim rozmiarze, by za rok albo nawet szybciej musieć kupować nową parę. Często też rodzice chodzą z pociechami do sklepów z używaną odzieżą i kupują tam ubrania i buty, choć jest to nie tylko niehigieniczne, szczególnie w przypadku butów, gdyż w przeciwieństwie do ubrań trudno wyprać je w pralce, gdyż mogłyby się rozpaść lub spowodować zepsucie pralki.

Kupowanie dzieciom większych butów, na zapas, jest szkodliwe i może prowadzić do płaskostopia i wad postawy. Nie mówiąc już o tym, że jest to niewygodne. Rodzice często wpadają na pomysły, by kupować dziecku wkładkę do butów, bądź wypychać zbyt duże buty watą. Prowadzi to do tego, że dziecko zmienia sposób chodzenia na nienaturalny, który obciąża młody kręgosłup i stawy, a ponadto dziecko utrwala nienaturalny chód czego następstwem będzie konieczność aby dziecko zakładało kapcie danielki lub inne obuwie zdrowotne.
Jeszcze gorszą opcją jest kupowanie dziecku za dużych i używanych butów, albo noszenie ich przez dziecko po starszym rodzeństwie, gdyż może to prowadzić do chorób skóry, takich jak grzybica stóp, a poza tym dziecku trudno będzie się do nich przystosować, gdyż każdy ma indywidualny sposób chodzenia, a za duże buty i „pływająca” w nich stopa powodują obtarcia i trudności w chodzeniu.

W trosce o zdrowy kręgosłup warto kupić dziecku nowe buty, w dobrym rozmiarze, tym bardziej, że można je zamówić po niższej cenie online albo kupować nowe obuwie najwyższej jakości na wyprzedażach. Mamy wtedy pewność, że troszczymy się o prawidłowy rozwój dziecka i dbamy aby jego kręgosłup nie był zanadto obciążony. Poza tym nie narażamy go na wyśmiewanie przez rówieśników, czy niemiłe komentarze dotyczące jego wyglądu.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?