Jaki zawód wybrać?

W dzisiejszych czasach ciężko o pracę. Przyzna to każdy kto po napisaniu własnego Cv, chociaż raz spędził czas na przeszukiwaniu ofert pracy, czy to chodząc po mieście czy przeglądając strony internetowe, a potem długo czekał na związaną z tym odpowiedź, czy telefon ze strony potencjalnego pracodawcy. Nieważne czy jest się profesjonalistą w swoim fachu z przepracowanymi latami doświadczenia, czy też jest się młodą osobą świeżo po studiach. W Polsce skala bezrobocia jest tak duża, że w praktycznie każdej branży znajdzie się ktoś lepszy od ciebie, również ubiegający się o to samo stanowisko. Także samo świetne wykształcenie, dobry kierunek studiów i spędzenie czasu na zdobycie wysokiego tytułu czy to doktora nauk czy magistra – nie gwarantuje wcale z góry posiadania dobrze płatnego lub jakiegokolwiek stanowiska pracy.

Podobnie jest z pracą w policji. Który z chłopaków w młodym wieku nie wyobrażał sobie, że w przyszłości będzie wykonywał zawód policjanta. Dla wielu było to marzeniem. Niektórzy z tych marzeń wyrośli, inni postanowili iść dalej tą drogą i złożyć podanie do policji. Niestety w tych czasach nawet służby państwowe czują przesyt chętnych do wstąpienia w ich szeregi, stąd testy odsiewające aplikantów są bardzo wyśrubowane. Niełatwo jest im podołać. Są to testy bazujące na sprawdzeniu zarówno kondycji fizycznej przyszłego policjanta, jak również zdolności psychologiczne i umysłowe, przede wszystkim opanowanie, sztuka koncentracji, błyskotliwość, zdolność do łączenia i zapamiętywania faktów, inteligencja, empatia. O ile w miarę łatwo jest wypracować sobie odpowiednią sylwetkę i umięśnienie, o tyle ciężej jest posiadać wszystkie pozostałe cechy wymagane do pozostania przedstawicielem służb. Za to w tych czasach dużo kobiet znajduje swe miejsce w szeregach policji. Jest to efekt popularnej obecnie polityki parytetów, ale również obudzenia się świadomości wśród kobiet co do  posiadania ich własnej wartości.

Jeśli jesteś dopiero na etapie wchodzenia w dorosłe życie i zastanawiasz się jaki zawód byłby najlepszy dla ciebie, jaki kierunek studiów wybrać, w jaki rodzaj branży wejść, w jakiej szkole dalej się kształcić, warto byś posłuchał samego siebie – co podpowiada ci serce, jakie są twoje zainteresowania, pasje, w czym czujesz się najlepiej. Na drugim miejscu stawiając stan bezrobocia w danej profesji czy potencjalne stawki za godzinę za wykonanie pracy – gdyż ważniejszym od tego jest by praca nie męczyła cie za bardzo, ale sprawiała choć trochę przyjemności i rozwijała.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?