Jaki blat do kuchni?

Każdy kto lubi gotować, chce mieć pięknie wyglądającą kuchnię, wyposażoną w najnowszego rodzaju akcesoria, ale przede wszystkim doskonale wykończoną. Wszystko musi być dopracowane na ostatni guzik. Dobrze wykończone pomieszczenie gastronomiczne wiąże się z jego funkcjonalnością. Gotowanie musi być przyjemne i wygodne, a bez odpowiedniego sprzętu czy dobrze dobranych blatów kuchennych nie będzie to już możliwe. Blaty to element kuchni, który jest wykorzystywany na każdym kroku. Pomagają w krojeniu, szatkowaniu, podlegają różnym zmianom termicznym. Przedmiot taki jak blat wydaje się być elementem mało ważnym, jednakże stanowi on jedną z ważniejszych części wzorowej kuchni.
Obecnie w kuchniach istnieje tendencja do montowania blatów laminowanych. Są nie drogie, a w asortymencie znajduje się wiele wzorów.  Mogą one imitować drewno, beton, naturalny kamień. Wielu projektantów ma w swojej ofercie blaty wielokolorowe, matowe, połyskujące, półmatowe. Blaty laminowane są bardzo odporne na wysoką temperaturę, nawet do 170 stopni C i promieniowanie UV. Głównym ich minusem jest to, że można je bardzo łatwa zarysować. Nie lubią także wody, pod jej wpływem zmieniają swój kształt. W przypadku jakiegokolwiek uszkodzenia tego rodzaju blatu musi nastąpić wymiana produktu na nowy.

miejsce odpoczynku

Bardzo dobrze prezentują się również blaty drewniane. Są bardzo eleganckie i klasyczne. Są produkowane z różnych drzew liściastych i egzotycznych. Blaty z drewna klejonego są bardziej popularne w kuchniach niż z drewna litego. Są odporne na wilgoć. Są pregnowane lakierem akrylowym lub olejem. Blaty drewniane są łatwo odnawialne. Można to zrobić papierem ściernym, a następnie ponownie pokryć je impregnatem. Dużym plusem blatów drewnianych jest ich piękny i szlachetny wygląd oraz możliwość samodzielnej renowacji. Minusem jest brak odporności na temperaturę i trzeba je regularnie konserwować.

pexels-photo-62097

Jakiś czas temu na rynku pojawiły się blaty konglomertowe. Są stworzone z kruszywa kamiennego i żywicy. Dodaje się do nich pigment, dzięki czemu w dostępie jest wiele kolorów. Swoim wyglądem przypominają blaty kamienne. Są odporne na wysoką temperaturę, wszelkie zarysowania, kwasy i środki chemiczne. Łatwo dopasowują się do mebli.

food-salad-healthy-vegetables

Producenci blatów są zgodni co do tego, że sukcesem dobrze wyglądającej kuchni jest cała jej aranżacja. Pomocą w wybieraniu umeblowania kuchni służy architekt wnętrz. Na pewno uda mu się skonstruować kuchnię naszych marzeń, w której będziemy mogli gotować wspaniałe potrawy.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?