Drewniane skrzynki z elementami ozdobnymi

Drewniane elementy wyposażenia zawsze znajdą zastosowanie w kuchni lub spiżarni. Jeżeli ktoś w Waszej obecności stwierdza, że drewno obecnie w dziedzinie aranżacji wnętrz jest już przeżytkiem – możecie mu nakazać puknąć się w głowę. Wystarczy przejrzeć współczesne katalogi elementów dekoracyjnych do wyposażenia wnętrz, by zobaczyć, że naturalne drewno w różnych odcieniach ma się dobrze. Wszystkim poszukiwaczom ciekawych i pojemnych rozwiązań na produkty spożywcze do kuchni polecić możemy różnorodne skrzynki wykonywane przez nowoczesnych, lokalnych rękodzielników.

skrzynki

Wyglądem przypominają one nieco szuflady, ale są od nich znacznie bardziej dopracowane pod kątem konstrukcyjnym. Drewniane skrzynki z elementami ozdobnymi można swobodnie umieścić pod blatem w kuchni, gdzie codziennie przygotowujemy śniadania. Odnajdą się także pod domowym barkiem, gdzie na imprezach towarzyskich serwuje się drinki oraz inne napoje alkoholowe.

Drewniane skrzynki do wina są dużo bardziej estetyczne i eleganckie od skrzynek metalowych, szybko rdzewiejących i tracących tym samym ładny i zadbany wygląd. Skrzynki drewniane są tym piękniejszymi gadżetami, jeśli posiadają elementy ozdobne, strugane na przykład przez Górali, którzy lubują się w tego rodzaju sztuce użytkowej. Na powierzchniach bocznych skrzynek wyrzeźbione być mogą różne elementy.

skrzynka swiateczna

Najczęściej spotyka się motywy roślinne i zwierzęce, a także konstrukcje geometryczne, np. różne zestawy rombów, rozet, gwiazdek. Wielu artystów sprzedaje skrzynki z wyrzeźbionymi efektownymi czcionkami cytatami. Takie rzeźbienie w drewnie wymaga nie lada precyzji i sporych nakładów pracy. Taka skrzynka stanowić może prawdziwą ozdobę naszej kuchni, domowego barku. Solidne połączenie drewnianych elementów sprawia, że można w tych skrzynkach przenosić sporo kilogramów surowców spożywczych lub bardzo wiele litrów wybranych napoi. Służyć mogą one domownikom w każdym niemal wieku.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?