Dostrzec lepiej

Kompletując sprzęt, i to niezależnie od tego, czym się obecnie trudnimy, zawsze zaczynamy od nabycia tej części wyposażenia, która jest najbardziej podstawowa, najważniejsza. Bez nich tak naprawdę nie możemy zacząć myśleć poważnie o zabieraniu się do działania. Na tym etapie kluczowym jest zdobycie rzetelnej, ugruntowanej wiedzy na temat tego, które przedmioty są w danej branży niezbędne, znacznie ułatwiające (bądź w ogóle umożliwiające) podejmowanie czynności, a które są raczej zbędną fanaberią dla prawdziwych pasjonatów.

Jeśli chodzi o myślistwo i łowiectwo, tak jak w przypadku każdego innego hobby, zaczyna się od kolekcjonowania rzeczy podstawowych, jak dobrych i wytrzymałych butów, które będą wygodne i odporne na wszelkie niedogodności terenu i pogody, odpowiedniego ubrania, w tym rękawic i nakrycia głowy, strzelby i noża. Jednakże nie wolno zapominać, że kiedy będziemy wypatrywać zwierzyny z daleka, może ona nagle zniknąć z pola widzenia, bądź lepiej się ukryć, w związku z czym niezbędna do ponownego zlokalizowania jej będzie lornetka.

Nie każdy jednak chce od razu wydawać dużą sumę pieniędzy na specjalistyczny sprzęt, który po kilku latach może okazać się nam bezużyteczny. W tej sytuacji lepsze okazuje się zainwestowanie w monokular. Używa się go nieco inaczej niż standardowej lunety, jednakże niczego mu nie brakuje- posiada on takie same soczewki, a ponadto jest znaczne mniej problematyczny w transporcie- nie tylko waży mniej, lecz także zajmuje o wiele mniej miejsca, przez co aby przenieść go z miejsca na miejsce, wystarczy tak naprawdę schować go do kieszeni. Zazwyczaj z zewnątrz pokryty jest gumą bądź podobnym tworzywem, które sprawia, że urządzenie nie wysuwa się z ręki, nawet jeśli ubrana jest ona w rękawicę.

Monokular umożliwia dostosowanie ostrości widzenia do indywidualnych potrzeb użytkownika. W zależności od wybranego modelu, oferuje powiększenie od kilku- do kilkunasto-, a nawet kilkudziesięciokrotnego.  Na ostrość widzenia korzystnie wpływa też powłoka antyrefleksyjna, którą pokryte zwykły być soczewki.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?