Jak dobrać odpowiednio materac?

Na rynku dostępne są materace o zróżnicowanym stopniu twardości. Można znaleźć materace miękkie, średnie oraz twarde. Każdy z tych rodzajów materacy przeznaczony jest dla zupełnie innego użytkownika. Trzeba właśnie o tym pamiętać chcąc zakupić materac dla siebie: nie ma idealnej opcji dla każdego. Materac, który się kupuje musi być dostosowany do wymagań konkretnego użytkownika. Najważniejszymi parametrami, na które trzeba zwracać uwagę jest waga, wzrost oraz stan zdrowia osoby korzystającej z materaca.

Odpowiedni wybór materaca

Jak wiadomo śpimy dość sporo w ciągu naszego życia i dlatego też warto dokładnie przemyśleć jego wybór. Dobrze dobrany materac może złagodzić jak również pomóc rozwiązać problemy związane z kręgosłupem czy też układem krążenia. Dobrze dobrany materac powinien w możliwie najmniejszym stopniu obciążać kręgosłup oraz móc przybrać kształt możliwie zbliżony do litery S. Jeśli chodzi o twardość to największą kwestią, która ma wpływ na nią jest waga. Osoby lżejsze powinny zdecydować się na materace bardziej miękkie, natomiast te mające więcej kilogramów na materace twardsze. Na twardość materaca powinien mieć również wpływ także wzrost. W przypadku najmłodszych osób oraz osób starszych mających problemem z krążeniem lepiej unikać materacy twardych, natomiast materacy miękkich powinny unikać osoby rozwijające się.

Symbole materacy

Materace określane są symbolami twardości H. Im wyższa liczba tym bardziej twardy materac. Im cięższa osoba tym twardszy materac z założenia powinna wybrać. I tak jeśli ma się wagę do 80 kg to należy wybrać materac H2, w przypadku wagi od około 80 do 100 kg to najlepszym wyborem będzie materac H3, natomiast dla osób cięższych dobrym wyborem jest materac H4. Jednak to tylko ogólne zalecenia związane z wyborem materaca. Bardzo istotną kwestią jest także fakt, aby materac medivis 160×200, był dostosowany nie tylko bezpośrednio do wagi użytkownika, ale także do osobistych preferencji użytkownika.

Strefy twardości

Jeszcze jedną kwestią, która ma olbrzymi wpływ na korzystanie z materaca jest ilość stref twardości. Większość materacy podzielona jest na sekcje twardości, które różnią się między sobą. Materac zapewniający tą funkcję powinien zapewniać odpowiednie strefy twardości na głowę, szyję, biodra, lędźwie, uda, łydki oraz stopy. 7 stref twardości to wystarczająca liczba, która dla większości osób zapewni odpowiednią jakość odpoczynku.

Jak widać wybór odpowiedniego materaca nie jest wcale taki prosty jakby się wydawało. Zawsze warto dokładnie przemyśleć swoje wymagania.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?